Bezpečnost

Co je monitorování sítě?

Co je monitorování sítě?

Co je monitorování sítě? Monitorování sítě poskytuje informace, které správci sítě potřebují, aby v reálném čase určili, zda síť funguje optimálně. Pomocí nástrojů, jako je software pro monitorování sítě, mohou správci proaktivně identifikovat nedostatky, optimalizovat efektivitu a další. Co jsou systémy pro monitorování sítě? Systémy monitorování sítě zahrnují softwarové a hardwarové nástroje, které mohou sledovat různé aspekty sítě a jejího provozu, jako je provoz, využití šířky pásma a doba provozu. Tyto systémy mohou detekovat zařízení a další prvky, které tvoří síť nebo se jí dotýkají, a také poskytovat aktualizace stavu. Správci sítě spoléhají na systémy monitorování sítě, které jim pomohou rychle odhalit selhání zařízení nebo připojení nebo problémy, jako jsou úzká místa provozu, která omezují tok dat. Schopnost detekovat problémy se…

Více...

Dešifrovací klíč pro ransomware

Dešifrovací klíč pro ransomware

Dešifrovací klíč pro ransomware Byl zveřejněn klíč, který lze použít k dešifrování souborů šifrovaných ransomwarem REvil dodaným v rámci útoku Kaseya . Hacker Ekranoplan nedávno na hackerském fóru potvrdil, že získala dešifrovací klíč pro ransomware REvil. Jedinec zveřejnil odkaz na GitHub směřující na snímek obrazovky obsahující klíč. Ekranoplan napsal v ruštině, že klíč poskytla jejich „mateřská společnost“ a měl by fungovat pro všechny oběti REvilu. Flashpoint testoval uniklý klíč a potvrdil, že jej mohou použít oběti útoku Kaseya k obnovení souborů zašifrovaných ransomwarem. Společnost se snaží určit, do jaké míry ji mohou využívat i další oběti. Několik lidí na Twitteru potvrdilo , že klíč funguje pro dešifrování souborů šifrovaných variantou REvil použitou při útoku Kaseya. Přestože klíč může být užitečný…

Více...

Nejznámější kybernetické útoky

Nejznámější kybernetické útoky

Nejznámější kybernetické útoky Útok ransomwaru „WannaCry“ Snad nejznámější kybernetický útok v nedávné historii je útok ransomwaru „WannaCry“, který se uskutečnil v květnu 2017 a měl globální dopad. WannaCry se zaměřil na zranitelnost systémem Windows a po infikování stanice aktivně šifroval soubory v počítači a poté zobrazil zprávu požadující výkupné v bitcoinu, po jehož uhrazení slíbil, že data odemkl. To se většinou ale nestalo.  Jakmile byl útok WannaCry identifikován, byl během několika dní zastaven. Microsoft zavedl aktualizace do svých systémů Windows, která zabránily rozšíření červa na další stroje. Útok „Shamoon“ Malwarem „Shamoon“, který byl objeven v srpnu 2012, byl počítačový virus známý také jako „W32.DistTrack“. To bylo používáno jako součást kybernetických bojových kampaní a bylo zaměřeno na různé národní ropné společnosti na…

Více...