Microsoft Whiteboard

Microsoft Whiteboard je cloudová aplikace pro digitální tabule, která umožňuje brainstorming na základě spolupráce v úplně novém měřítku.

Všichni uživatelé Whiteboardu mohou sdílet stejné virtuální plátno současně, ať už jsou ve stejné místnosti, na svém smartphonu nebo dokonce na notebooku na druhé straně světa.

Tabule vykresluje vstup z pera, dotykové obrazovky nebo klávesnice na dotykové obrazovce.

Je to tak jednoduché, jako když nakreslíte, co chcete, a uvidíte, že se to objeví na obrazovce, jako by to byl kousek papíru. „Inkoust“ můžete přidat jednoduchým kreslením, vložením obrázků z googlu, přidáním lepících poznámek nebo dokonce stohováním prvků, jako jsou obrázky, kterými můžete listovat na plátně.

Ještě lepší je, že každý, kdo si prohlíží tabuli, uvidí vaše změny v reálném čase na své obrazovce.

Výhody Microsoft Whiteboard

Zde jsou nejlepší důvody, proč Whiteboard vyzkoušet se svým týmem.

  • Vizuální brainstorming společně, i když jste od sebe . Někdy videohovor nebo sdílení obrazovky nestačí. Pokud jste vizuální člověk, mít nekonečné plátno k vyjádření nápadů a brainstormingu má skutečně zlatou váhu.
  • Plná integrace se schůzkami Microsoft Teams . Účastníci mohou kdykoli během schůzky Microsoft Teams kliknout na tlačítko Sdílet a spustit tabuli. Odtamtud bude moci každý účastník hovoru přispívat a čmárat. Výsledná deska se uloží do hlavní aplikace Whiteboard pro pozdější prohlížení.
  • Sdílejte digitální plátno téměř na jakémkoli zařízení . Tabuli lze používat s dotykovými tablety nebo notebooky (například Microsoft Surface), jakýmkoli moderním zařízením se systémem iOS nebo jakýmkoli zařízením se systémem Windows 10 bez dotyku pomocí myši a klávesnice pro přidávání poznámek. Dodává se také předinstalovaný v řadě inteligentních tabulí Surface Hub.
  • Zastavte a pokračujte v relacích kdykoli a kdekoli . Jakmile váš tým dokončí práci na plátně tabule, automaticky se uloží do cloudu, dokud se k němu nevrátíte, takže už nemusíte mít strach z obávané gumy na tabuli (nebo z nutnosti fotit tabuli na konci Setkání).

Jak začít používat Microsoft Whiteboard

Whiteboard je k dispozici jako bezplatná aplikace pro Windows a iOS, přístupná komukoli s účtem Microsoft.

Pokud budete ale chtít co nejlépe využít a používat výkonnou webovou aplikaci, budete potřebovat předplatné Microsoft 365. Sdílení relace Whiteboard je v současné době možné pouze pro 365 uživatelů ve stejném okamžiku, takže pokud chcete brainstormovat na dálku Whiteboard je nejlepší způsob jak to udělat

Tabule je k dispozici jako součást těchto předplatných služeb Microsoft 365 Business

  • Microsoft 365 Business Basic
  • Všechny plány Microsoft 365 Enterprise (F3, E3, E5)

Jakmile jste předplatitelem 365, vaši uživatelé se okamžitě budou moci přihlásit a používat nativní nebo mobilní aplikaci Whiteboard. Chcete-li však použít verzi webové aplikace, musíte ji nejprve povolit z portálu pro správu Microsoft 365.